Ολυμπιακοί Αγώνες. Έντονες αντιδράσεις από Γεωργιανό αθλητή στην ξιφασκία που δεν αποδέχτηκε την ήττα του

Λίγες ώρες μετά τον άδοξο αποκλεισμό της Δώρας Γκουντούρα στους 8 της σπάθης γυναικών στους Ολυμπιακούς Αγώνες, είχαμε κι ένα δεύτερο περιστατικό, όπου όμως σε αντίθεση με τον αγώνα της Ελληνίδας πρωταθλήτριας, τα πράγματα ξέφυγαν πέρα από κάθε έλεγχο.

Στην αναμέτρηση του Γεωργιανού, Σάντρο Μπαζάντζε με τον Αιγύπτιο, Μοχάμεντ Αμέρ για τη φάση των «16» με το σκορ να είναι στο 14-14 και τον επόμενο πόντο να κρίνει ποιος θα περάσει στα ημιτελικά κι οι δύο αθλητές πανηγύρισαν θεωρώντας ότι είχαν νικήσει και πανηγύριζαν με… ουρλιαχτά.

FURIOUS Sandro Bazadze SCREAMS at officials in wild end to fiery sabre clash 🤬 | #Paris2024 🇫🇷

Ωστόσο μετά από ένα λεπτό κι αφού η Ισπανίδα διαιτητής Βανέσα Τσικόν είδε το βίντεο επέστρεψε στη θέση της και έδωσε τον πόντο στον Αιγύπτιο που συνέχισε να πανηγυρίζει, την ίδια ώρα που ο Γεωργιανός αντίπαλος του ζητούσε επιτακτικά να δουν ξανά τη φάση.

«Ελέγξε το ξανά! Δείτε το βίντεο», ούρλιαζε ο Μπαζάντζε εκτός εαυτού με τους παράγοντες της ομοσπονδίας ξιφασκίας της Γεωργίας να χτυπούν έξαλλοι τα διαφημιστικά μπάνερ πίσω από τη γραμματεία.

Ο Μπαζάντζε βλέποντας την Ισπανίδα διαιτητή προσπάθησε να την ακολουθήσει με τον κόσμο να αποδοκιμάζει γενικώς και τον Αμέρ να συνεχίζει να πανηγυρίζει σ’ ένα πραγματικά σουρεαλιστικό σκηνικό!

Ακολουθήστε τη mixanitouxronou.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις

Διαβάστε τις σημαντικότερες Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στη mixanitouxronou.gr